czerwiec, 2024

15cze18:3018:30Olsztyn muzyka Trzeci Oddech Kaczuchy / Sowa / Olsztyn

Godzina

(Sobota) 18:30 - 18:30

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

Zapraszamy na szczególny wieczór z autorem Andrzejem Janeczko i Maja Piwońską czyli z Trzecim Oddechem Kaczuchy, zespołem prowieniencji studenckiej. 40 lat temu zawojowali studencki festiwal w Krakowie i Festiwal w Opolu (I Nagroda w Konkursie Interpretacji). Zdobyli Grand Prix i 1 miejsce. Jaruzelski i stan wojenny przerwał ich byt publiczny na scenach Polski. Ich "Kombajnista", "Pytania syna poety" czy "Wódz" zniknął z radiowej anteny. Bojkot TV dopełnił reszty. Dopiero w latach 90-tych wrócili do telewizji. Z każdym rokiem z prześmiewczego kabaretu piosenki przeistaczali się w duet śpiewający literackie piosenki "Nie umieraj nam inteligencjo" czy "Życie jest". Ale nerw satyryczny pozostał. W recitalu zaśpiewają też pieśni zmuszające do uśmiechu. Maja Piwońska i Andrzej Janeczko przywiozą również z sobą swoją nową płytę "Życie jest" i książkę "Trzeci Oddech Kaczuchy , o życiu i scenie" wydaną przez Wydawnictwo Księży Młyn z Łodzi.

Od 23 lat mieszkają na wsi pod Łodzią we wsi Ługi, gdzie Andrzej ( autor tekstów i muzyk piosenek zespołu) już 12 rok jest Sołtysem. Jest grafikiem po ASP w Łodzi. 15 lat trzymali koniki polskie i mają zawsze dużo psów i kotów. W czerwcu 2018 roku, Ogólnopolska Komisja Historyczna Ruchu Studenckiego przyznała Andrzejowi Janeczce Nagrodę Honorową im. Andrzeja Potoka za działalność w klubach i teatrach studenckich Olsztyna oraz radiach studenckich i kabaretach, za nieprzerwaną działalność kabaretu Trzeci Oddech Kaczuchy założonego w 1981 roku, opisaną w książce "Trzeci Oddech Kaczuchy. O życiu i scenie", za przypominanie i utrwalanie wartości kultury studenckiej.

Dwa lata temu z okazji 40 -lecia pracy na scenie, otrzymali medale "Zasłużeni kulturze Gloria Artis" a w ubiegłym na MFB Oppa 22 ich piosenka "Panie Młynarski" wygrała Koncert Premier.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Odpowiedz

X