kwiecień, 2024

25kwi19:0019:00Olsztyn muzyka Nie-Bo Robert & Żaneta Lubera Koncert OLSZTYN

Godzina

(Czwartek) 19:00 - 19:00

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

Nie-Bo koncert składający się z autorskich piosenek z płyt Robert Lubera Nie-Bo , Sagittarius Blues Rock Band a także Nie-Bo Tribute To Breakout…
Robert Lubera – git/voc
Żaneta Lubera – git/voc
Wojtek Famielec – bas
Józef Rusinowski – perc

Robert Lubera – polski muzyk; wokalista, kompozytor, autor tekstów, aranżer, producent, grający m.in. w zespołach Sagittarius, The End, Robert Gawliński,Artur Gadowski ,Maciej Balcar ,Piotr Nalepa Breakout Tour , Róże Europy , Nie-Bo. Mąż aktorki Marty Bizoń . Początek działalności to lata osiemdziesiąte, w których był liderem blues-rockowej grupy Sagittarius. Z tym zespołem został laureatem OMPP 84/85 (odpowiednik dzisiejszego "Idola"). Uczestnik festiwalów: Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu koncert "Debiuty 85", Blues TOP Sopot, Jesień z Bluesem, Rawa Blues, Jarocin (występ nagrany przez radiową "Trójkę"), a także Muzyczny Camping w Brodnicy. Utwory "Deszczowy blues" i "Stary jeep" często gościły na antenie krajowych stacji radiowych, a także znalazły się na pierwszym miejscu listy przebojów Uniwersytetu Columbia w USA. Sagittarius występował na wielu koncertach w kraju i poza jego granicami. Grał między innymi z Tadeuszem Nalepą. W latach dziewięćdziesiątych założył zespół The End. Zespół ten został laureatem pierwszej edycji przeglądu "Marlboro Rock In ’93", a także był uczestnikiem festiwali: Festiwal Piosenki Polskiej Opole ’90 koncert "Premiery", Jarocin ’93. Zespół wydał debiutancki album The End i był supportem zespołu Wilki w czasie trasy koncertowej promującej album Przedmieścia. Nagrał również dwa teledyski do utworów "Zaczynam od nowa" i "Inny świat".

W 1993 roku rozpoczął współpracę z Robertem Gawlińskim. Z liderem zespołu Wilki nagrał płyty Solo oraz Kwiaty jak relikwie. W trakcie czteroletniej współpracy wiele koncertował między innymi w USA, nagrał dwa koncerty telewizyjne, czterokrotnie występował na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1997 rozpoczął działalność koncertową w solowym projekcie Artura Gadowskiego. Brał udział w licznych koncertach, programach telewizyjnych, a także poprzedzał solowy koncert gitarzysty zespołu Queen, Briana Maya. W 1999 napisał muzykę do spektaklu pt. Błysk rekina w reżyserii Jerzego Fedorowicza rozpoczynając tym samym współpracę z Teatrem Ludowym w Krakowie[. Spektakl ten do tej pory oglądało osiemdziesiąt tysięcy widzów. Następnym teatralnym przedsięwzięciem była Minnesota Blues. To napisana przez legendarnego lidera Oddziału Zamkniętego Krzysztofa Jaryczewskiego autobiografia. Spektakl z muzyką graną na żywo przez zespół Roberta, Nie-Bo, oglądało dwadzieścia tysięcy widzów.

Skomponował i nagrał piosenkę do filmu Krugerandy, z Maćkiem Stuhrem w roli głównej. Ma również na swoim koncie udział w filmach Anioł w Krakowie i Zakochany Anioł a wraz z zespołem Nie-Bo w serialu telwizyjnym "Majka" (TVN). Jako lider krakowskiej grupy Nie-Bo koncertował u boku m.in. Piotra Nalepy, Macieja Balcara, Eweliny Flinty, Ewy Bem, Krzysztofa Zalewskiego ,Macieja Maleńczuka , Wojtka Waglewskiego , Piotra i Wojtka Cugowskiego , Patrycji Markowskiej , Małgorzaty Ostrowskiej . W 2007roku rozpoczyna współpracę z Piotrem Nalepą w projekcie Potr Nalepa Breakout Tour . To ponad trzysta koncertów pamięci Tadeusz Nalepy i Miry Kubasińskiej zagranych między innymi w USA Austrii Niemczech Czechach. Dwadzieścia z nich to koncerty z orkiestrami symfonicznymi . Jeden z nich odbył się w legendarnym Teatrze Copernicus w Chicago . Kolejny warty wyróżnienia koncert odbył się  w studiu koncertowym Polskiego Radia i był transmitowany na antenie "Trójki". Razem Z Piotrem Nalepą jest kuratorem festwalu "Rzeszów Breakout Days". W 2011 koncertuje z zespołem Nie-Bo wraz z Maciejem Balcarem promując jego najnowszą płytę "Ogień i woda" oraz w 2012 album "Live Trax 12". 27 grudnia 2011 z okazji 50-lecia nadania praw miejskich zagrał w Nowej Dębie benefisowy koncert zespołów Sagittarius, The End i Nie-Bo. Album z tego koncertu (DVD+CD) został wydany w grudniu 2012. W roku 2016 nagrywa płytę z zespołem Sagittarius pt :"Sagittarius Blues Rock Band" której premiera odbywa się w Chicago .

Żaneta Lubera – półfinalistka programu The Voice Of Poland, uczestniczka programu Ameryka Expres , autorka piosenek, stypendystka Miasta Krakowa, laureatka World Independent Music Award. Współpracowała z wieloma artystami na szerokim polu gatunków muzycznych. Występowała min. z Patrycją Markowską, Piotrem Nalepą, Mattem Kowalskym, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Balcarem i wieloma innymi.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Odpowiedz

X