kwiecień, 2024

13kwi19:0019:00Olsztyn muzyka Koncert zespołów Lupa i Osyda

Godzina

(Sobota) 19:00 - 19:00

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

Osyda – zespół założony we wrześniu 2022 r. z inicjatywy Michała Osydy (wokal/gitara) i Bartosza Zackiewicza (gitara), jako kontynuacja jednoosobowego projektu muzycznego – Michał Osyda, którego utwory takie jak: "In nomine fati", czy "Grzesznik" wykonany na zlecenie autora powieści grozy, Artura Urbanowicza, do jego książki o tym samym tytule, spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem zarówno ze strony odbiorców jak i regionalnych mediów. Muzyka grupy Osyda to połączenie nowoczesnego rocka, okraszonego elektronicznymi wtrętami i starej rock’n’rollowej szkoły, która w niektórych utworach wyczuwalna jest już od pierwszych taktów. Dopełnieniem jest charakterystyczna barwa głosu, ukryta pod lekką chrypą frontmana – Michała Osydy oraz przemyślane, emocjonalne teksty, w których Michał opisuje swoje przeżycia, z którymi utożsamić może się niemal każdy. 

W lutym 2023 r. formacja w składzie: Michał Osyda (wokal/gitara), Bartosz Zackiewicz (gitara), Krzysztof Jonio (bas), Przemysław Motuk (perkusja) nagrała pierwszy singiel zatytułowany "Daj mi czas", którego premiera odbyła się 04.03.2023 r. w audycji "Rockowirówka" Polskiego Radia Białystok. W lipcu 2023 r. zespół został zaproszony przez jedno z najbardziej uznanych w kraju studio nagrań HERTZ, do wzięcia udziału w prowadzonym przez Braci Wiesławskich, kursie realizacji dźwięku, gdzie kursanci pracowali przy nagraniu utworu Osyda – "Rock’nroll". W październiku 2023 r. zespół Osyda zajął trzecie miejsce w organizowanym przez Podlaski Instytut Kultury przeglądzie zespołów rockowych "Rockowania", w którym do finałowego etapu dostał się po zmaganiach z około dwudziestoma zespołami z całego województwa. W grudniu 2023 r. Osyda uplasował się na trzecim miejscu w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Rockowania w Mławie. W grudniu 2023 r. Zespół Osyda został jednym z finalistów plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok. Finałowy koncert w Studio Rembrandt odbędzie się w lutym 2024 r.

Zespół Lupa powstał w 2015 roku w Białymstoku z inicjatywy dwóch przyjaciół – Łukasza Wasilewskiego oraz Patryka Łuczyńskiego. Muzyka zespołu to klasyczny Magic Rock. Charakteryzuje się on bogatym brzmieniem, łączącym różne style muzyczne w tym ciężkie riffy gitarowe, mocne brzmienie perkusji, elektroniczne wstawki i klasyczne instrumenty. Teksty piosenek Magic Rock często poruszają tematykę magiczną, fantastyczną lub religijną. Z początkiem roku zespół wydał trzecią płytę pt. Synergia, której premiera miała miejsce 3 lutego. Na płycie znalazło się 10 autorskich utworów stanowiących esencje promowanego gatunku muzycznego. To ponad 60 min. muzyki przeznaczonej przede wszystkim dla słuchaczy, którzy szukają czegoś nowego i oryginalnego. To muzyka dla tych, którzy nie boją się eksperymentować i odkrywać nowych brzmień. Na płycie gościnnie zaśpiewali Tomasz Szczepanik (Pectus) – w utworze pt. "Dom na skale" oraz raper Cira w utworze pt. "Neuroza". Na koncertach Lupy publiczność może doświadczyć "magicznego" połączenia ekspresji rocka, energii elektroniki, mroku metalu z elegancją muzyki klasycznej.

Skład zespołu:
Łukasz Wasilewski – wokal
Patryk Łuczyński – gitara
Adam Jaworowski – gitara
Marek Sawoń – bas
Remigiusz Filarski – perkusja

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Odpowiedz

X