maj, 2024

18maj18:0018:00Olsztyn muzyka KAMIL ABT QUINTET - WARIATKA - KONCERT PROMUJĄCY PŁYTĘ

Godzina

(Sobota) 18:00 - 18:00

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

Płyta "Wariatka" jest efektem spotkań scenicznych jej twórców. Inspiracją dla muzyków były wiersze poetki Teresy Podemskiej – Abt o uczuciach i ciągłej potrzebie kochania. Czego bardziej może pragnąć zagubiony w codzienności i trosce człowiek? Czego bardziej niż aprobaty potrzebuje zakochany i artysta!

Życie, zwłaszcza życie na emigracji, zakorzenione jest nie tyle w miejscu czy kulturze, ile w potrzebie spełnienia się i miłości. Miłość (co dobrze wiemy) – podobnie jak muzyka i wiersz – nie zna granic, stereotypów i podziałów. Czekamy na nią, wołamy, przeklinamy i wybaczamy. Marzymy, zapominamy się, odchodzimy i wracamy, bo przecież miłość jest jak wędrówka, raz czuła i zabawna, jak najcudniejszy śpiew, raz podła i burzliwa, jak przygoda, zły sen lub nieznany los. Zarówno tekstowo jak i muzycznie, prezentowane na płycie piosenki cechuje impulsywność żywo odzwierciedlająca natury i wrażliwość twórców. Słowa pędzą i stają, łaszą się i krzyczą, muzyka czasami przekornie je zamyka lub porzuca, wybrzmiewając własną siłą i barwą, a czasem, romantycznie je komplementując, daje upust nastrojowości i melodyjności, toteż prezentowane piosenki są podobne miłości: jak burza. ogień i iskrzący śnieg. jak ty. ja. i wieczne słońce. Bez nich nie żyje nikt!

Wszystkie piosenki – pierwotnie wykonywane na żywo na imprezach artystycznych i recitalach poetycko-muzycznych – są owocem gotowości i otwartości ich twórców na wspólną zabawę, a dzięki aranżacji Kamila Abta i muzycznej wyobraźni wykonawców, otrzymały nową, nieskrępowaną kanonami interpretację instrumentalno-wokalną. Płyta "Wariatka" to swego rodzaju 'pomost międzykontynentalny’, który przerzucił Kamil Abt (gitarzysta, mieszkający i w Australii i w Polsce), a na którym znaleźli się Teresa Podemska – Abt (autorka tekstów piosenek), Ewa Paradowska i Jerzy Syrek (kompozytorzy) z Australii oraz Krzysztof Galas (kompozytor), Andrzej Michalak (gitara basowa), Piotr Szwec (saksofon), Katarzyna Mirowska (wokal), Przemek Michalak (perkusja) z Polski. Połączyła ich chęć artystycznej interakcji, subtelny dynamizm i temperamentność charakterów i niedosyt romantycznych tęsknot i snów, co niewątpliwie otwiera serce i zmysły odbiorcy i przekłada się na finezyjną transcendencję gatunków i miłosne reminiscencje.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Odpowiedz

X