wrzesień, 2023

22wrz19:0019:00Targowo inne Spotkanie autorskie z Robertem Janowskim w Tarnowskim Dworze

Godzina

(Piątek) 19:00 - 19:00

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

ROBERT JANOWSKI

Wszystko zaczęło się od "Kompotu, pierwszego polskiego rock-musicalu, do którego 22-letni Robert Janowski skomponował muzykę do tekstów Jonasza Kofty, a także wcielił się w postać głównego bohatera – Love. Równolegle Janowski zaprezentował się jako lider zespołów rockowych: Sekcji Z, Oddziału Zamkniętego czy ZOO. Przełomem w karierze Janowskiego była główna rola w kultowym dziś musicalu "Metro", z którym artysta wystąpił również na Broadwayu. "Metro" zapoczątkowało współpracę z tandemem Józefowicz – Stokłosa, co zaowocowało udziałem w ich produkcjach wystawianych na scenie warszawskiego teatru Buffo. Musicale stały się domeną Janowskiego. Zagrał m.in. W "Sztukmistrzu z Lublina", "West Side Story", "Cyrano". Ma na swoim koncie także wiele ról dramatycznych np. Rosenkranca W "Hamlecie" wystawianym w Teatrze Dramatycznym, czy Lucyfera w reżyserowanych przez Michaela Hacketta "Upadłych Aniołach".

Janowskim zainteresowali się także reżyserzy filmowi. Szeroka publiczność miała okazję zobaczyć go w "Porze na czarownice" i "Białym i czarnym" Piotra Łazarkiewicza, "Nocnym Graffitti" Macieja Dutkiewicza. Można go było oglądać w "Na Dobre i na Złe" przez 3 sezony, czy w kolejnym serialu telewizyjnym "Na Wspólnej". Przez 21 lat Robert Janowski prowadził teleturniej muzyczny "Jaka To Melodia?, który bił rekordy oglądalności w polskiej telewizji.

Jest zdobywcą 5 nagród Wiktora za osobowość telewizyjną i laureatem 4 Telekamer, w tym złotej Telekamery plebiscytu Tele Tygodnia. Jednak jak mówi sam artysta, najważniejsze są dla niego jego solowe płyty i koncerty, na których może śpiewać autorskie piosenki. W 1994 r. triumfował na liście plebiscytu Muzycznej Jedynki, gdzie jego piosenka "Mury Jerycha" utrzymywała się na 1 miejscu przez 8 miesięcy. W roku następnym kolejny sukces piosenki "W Nas i Wokół Nas", która przez 9 miesięcy wygrywała w tymże plebiscycie. Ukoronowaniem sukcesów tych piosenek stał się pierwsza solowa płyta "Co mogę dać", oraz zajęcie 1 miejsca w plebiscycie pism muzycznych jako wokalista roku.

W 1996 r. Robert Janowski nagrał drugą solową płytę pt.: "Powietrze" w nagraniu płyty wzięli udział znani i cenieni polscy muzycy (Michał Urbaniak, bracia Pospieszalscy). Kolejna płyta "Nieważkość", "krążek przeznaczony dla ludzi noszących głowę w chmurach" (ONET.PL). wydana została w 2001 r. W 2004 r. artysta rozpoczął stałą współpracę z młodymi muzykami, tworząc zespół JANOWSKI PROJEKT. W 2008 roku ukazał się dwupłytowy album pt. "Skrzydła", zawierający także unikalne nagrania artysty pochodzące ze ścieżek filmowych, spektakli teatralnych, a w lutym 2009 wreszcie wydano długo oczekiwany krążek: "SONG.PL", z największymi przebojami lat 20 i 30-tych minionego stulecia. Płyta szybko stała się Platynowym krążkiem. Kontynuacją takiego brzmienia była płyta "Osiemdziesiąte.PL" zawierająca największe przeboje lat 80’tych (Jolka Jolka, Ale wkoło jest Wesoło, Nasze Randez Vous…) też z akopaniamentem orkiesrty Symfonicznej, jako swoisty hołd dla ważnych czasów dla polskiej muzyki rozrywkowej.

Płyta nagrana z rozmachem, z udziałem orkiestry symfonicznej i najlepszymi polskimi muzykami:Najpiękniejsze Melodie" wyd. 2019. Piosenki z lat XX i XXX ubiegłego stulecia również z udziałem Orkiesty Symfonicznej. Robert Janowski jest również autorem 4 autorskich tomików poezji:

– "Lustra" wyd.I – 1993r, wydanie II – 2002r. "GŁOSY" – wyd.I 1999, wydanie II – 2002r.

– "NOCE" – wyd.I – 2001r, "PRAGNIENIA" – wyd.I – 2004r.

– "ANIOŁY" – wyd.I przez MTJ w 2011r.oraz kilku książek "Mądrość z natury" – Wyd: MiniDream. 2012r. "Muzyka Mojego Życia: Wyd. Agora 2016r. "Przypadki" Wyd. ZNAK 2016r i Wielcy Muzycy Wyd: Dwukropek 2020r oraz płyta CD: Robert Janowski Acoustic – LIVE//2023

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Odpowiedz

X