sierpień, 2024

01sie19:0019:00Ostróda muzyka Międzynarodowy Konkurs Tenorów OSTRÓDA 2024

Godzina

(Czwartek) 19:00 - 19:00

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

Serdecznie zapraszamy na Międzynarodowy Konkurs Tenorów Ostróda 2024.

PROGRAM:

To niezwykłe muzyczne święto zadowoli zarówno znawców opery, operetki, musicali, jak i tych, którzy dopiero odkrywają tę sztukę. Na scenie wystąpi sześciu tenorów z Chin, Polski i Ukrainy. Specjalnym gościem będzie utalentowana sopranistka, a całość dopełni wspaniała orkiestra Moderato. Towarzyszyć im będą tancerze tańca towarzyskiego, łącząc klasykę z nowoczesnymi elementami. Całość poprowadzi znany prezenter. Usłyszymy znane i lubiane utwory operowe, operetkowe, a nawet musicalowe, które poruszą serca wszystkich obecnych i zachęcą do wspólnego śpiewania. Widownia wybierze zwycięzcę poprzez głosowanie, co podnosi emocje i sprawia, że każdy głos ma znaczenie. Sam konkurs podzielono na dwa etapy, pierwszy to "Arie Operowe", drugi to "Arie Operetkowo- Musicalowe", w którym każdy z Tenorów zaprezentuje się w kolejnym utworze, aby móc wykazać pełnię swoich umiejętności. Następnie w przerwie odbędzie się głosowanie: to właśnie do naszej Publiczności należy wybranie jednego najlepszego Tenora, który poruszy i zadowoli Państwa nie tylko uszy, ale także serca i dusze. I ten właśnie jeden będzie mógł szczycić się tytułem Zwycięzcy. W trzeciej części – jako dopełnienie – usłyszycie Państwo słynne pieśni w duetach.

O uznanie Publiczności ubiegać się będą wybitni Tenorzy:


Sławomir Naborczyk
– ukończył Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. doskonaląc umiejętności na licznych kursach mistrzowskich, jest laureatem wielu prestiżowych nagród, występuje w renomowanych teatrach operowych oraz współpracuje z cenionymi orkiestrami i dyrygentami.

Aleksander Kruczek – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów, takich jak Międzynarodowy Konkurs im. A. Hiolskiego oraz Międzynarodowy Konkurs Operetkowo-Musicalowy im. Iwony Borowickiej. Występował w Teatrze Wielkim, Operze Narodowej oraz Narodni Divadlo Moravskoslezske w Czechach.

Mingxuan Chen – absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie studiował pod kierunkiem wybitnych pedagogów. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów wokalnych, w tym Konkursu Wokalnego im. Ady Sari oraz Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. S. Moniuszki.

Łukasz Ratajczak – ukończył studia wokalno-aktorskie w Łodzi i Bydgoszczy. Zadebiutował rolą Boniego w "Księżniczce czardasza" i występował w wielu operach oraz operetkach, takich jak "Eugeniusz Oniegin". "Cyrulik sewilski" czy "Zemsta nietoperza". Jest laureatem licznych nagród, w tym Nagrody Specjalnej na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie oraz złotej róży w VII Bitwie Tenorów na Róże.

Ruslan Bilczak – absolwent Ukraińskiego Uniwersytetu Państwowego im. Iwana Ohijenki w Kamieńcu Podolskim, Wydziału Sztuka Muzyczna i Kultura Artystyczna. W latach 2013-2017 pracował w Filharmonii w Tarnopolu. Od 2021r. związany jest z Operą na Zamku w Szczecinie. Od 2022г. studiuje na Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Wokalnym w klasie prof. Pawła Skałuby.

Chaoran Zuo – absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Zdobył uznanie dzięki licznym występom w Polsce i za granicą, śpiewając m.in. w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz na festiwalach takich jak XII Poznański Festiwal Mozartowski. Laureat wielu konkursów wokalnych.

Wieczór swoją obecnością uświetnią nam także:
Edyta Piasecka – sopranistka dramatyczna specjalizująca się w bel canto i lirico-spinto, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek operowych, występującą na największych scenach w Polsce i za granicą, w tym jako solistka Opery Narodowej w Warszawie.
Orlin Bebenow – dyrygent, kompozytor i multiinstrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. założyciel Orkiestry Salonowej "Moderato", związany z Operą Novą w Bydgoszczy, jest także cenionym jurorem i laureatem licznych konkursów kompozytorskich.

A całość poprowadzi Łukasz Lech – wszechstronny artysta estradowy, reżyser teatralny i telewizyjny, prowadzący popularne programy i festiwale. Laureat wielu nagród.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Odpowiedz

X