marzec, 2023

03mar19:0019:00Orneta standup ARKADIUSZ JAKSA JAKSZEWICZ & MIESZKO MINKIEWICZ | nowe programy

Godzina

(Piątek) 19:00 - 19:00

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

Zapraszamy do Hotelu Pruskiego w Ornecie na wieczór stand-up comedy. 

Na scenie: 

MIESZKO MINKIEWICZ

W programie Żółć 

stand-uper polonista, majster słowa. Na koncie pięć programów stand-up owych. Występował w Comedy Central, roastował Pudziana, prowadzi też podcast popkulturalny "Ogólnie polecam". Bezpośredni, serdeczny i nie idzie z żartami na łatwiznę, przez co jego występy to gwarancja świetnej zabawy i dobrze spędzonego czasu. 

żółć [žuu̯ʹć], 1. «płynna, gorzka, żółtobrunatna wydzielina wątroby, o gorzkim smaku» 

przykład: "Pana wątroba produkuje za dużo żółci. Proszę ograniczyć używki i nie oglądać wiadomości" 2. «gorycz; złość; jad; zawiść; zazdrość; zgorzknienie; zły humor» fraz. żółć się komuś ulała; żółć się w kimś burzy, gotuje; żółć w kimś wzbiera, zalewa kogoś przykład: "Żółć mnie zalewa gdy patrzę na tego małego karakana" 3. «kolor żółty» przykład: "Za mało żółci. Zrób mu tę mordę bardziej żółtą" uwagi: Jedyny wyraz w języku polskim zawierający wyłącznie polskie znaki. Ze względu na bogatą frazeologię i konteksty kulturowe – raczej nieprzetłumaczalny. 


ARKADIUSZ JAKSA JAKSZEWICZ

W najnowszym, świeżym programie KOSMOS BAJKA PROWOKACJA!  

Rudobrody krasnal z Warmii, co z niejednego ogrodu rzodkiew kradł. Miłośnik tatuaży, szybkich zapiekanek i smacznych samochodów. Jedyny prawdziwie rudy w sercu komik w Polsce, który występuje w Comedy Central. Sam produkuje witaminę D, a wolnej chwili przenosi się do wczesnego średniowiecza, gdzie zmienia historię. Ale takie mało znaczące fakty, bo bawi go ogólna nieporadność ludzkości i zjadanie się systemu. Wiedzie szczęśliwe życie podróżnika, jest wyposażeniem taboru. Zdobył nagrodę na festiwalu FAMA w Świnoujściu, zajął 3 miejsce w konkursie – Stand-up Łódź Chalange, dzięki czemu 12 tys. ludzi jednocześnie mogło usłyszeć jego najsłabszy żart o martwym ciągu, który miał bardzo dobre przyjęcie, lał się szampan ulicami miast, toastów nie było końca. W zeszłym roku zdobył "Złotą Szpilkę" – Grand Prix 43. Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Odpowiedz

X