luty, 2024

03lut19:0019:00Olsztyn muzyka Złote Przeboje Zespołu "Śląsk"

Godzina

(Sobota) 19:00 - 19:00

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

ZŁOTE PRZEBOJE ZESPOŁU "ŚLĄSK"
Dyr. P. Zbigniew Cierniak
ZPiT ŚLĄSK – KONCERT CHÓRU, SOLISTÓW I ORKIESTRY

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na niepowtarzalny koncert Chóru, Solistów i Orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK. Zarówno dorobku, jak i znaczenia Zespołu Śląsk nie trzeba podkreślać, ich twórczość i popularność w Polsce i na świecie jest powszechnie znana i doceniana. Zespół przedstawi nam najpiękniejszy zbiór niezapomnianych szlagierów, które stanowią kwintesencję ich bogatej twórczości zapoczątkowanej ponad 70 lat temu. Utwory te były prezentowane z wielkim sukcesem na scenach niemalże całego świata. Oprócz utworów polskich, usłyszą Państwo również utwory zagraniczne, które zostały specjalnie zaaranżowane na potrzeby tego koncertu. Usłyszą Państwo nie tylko pieśni i piosenki, ale również wspaniale brzmiące, majestatyczne opracowania muzyki do tańców Zespołu Śląsk. Najlepsi soliści zachwycą Państwa swoimi głosami, a perfekcyjna orkiestra zauroczy magią brzmienia.

Repertuar tego koncertu to poniekąd jego wizytówka, rozśpiewane zwierciadło śląskiej duszy, to historia i przebogata kultura regionu śląskiego. Nie może tu zabraknąć takich piosenek jak: " Karolinka", ’ Karlik", "Szła Dzieweczka", "Głęboka Studzienka", "Od Siewierza" czy ":Gąska". Dopełnieniem będą niezapomniane, licznie nagradzane opracowania muzyczne polskich tańców ludowych jak: "Trojak" czy "Lender". Usłyszą Państwo również utwór " Starzyk", który jest w repertuarze Zespołu od chwili jego powstania a także utwory poświęcone bohaterskim Powstańcom Śląskim.

Podsumowując: Zespół Śląsk będzie Państwa bawił piosenkami i muzyką, które towarzyszyły rdzennie polskim Ślązakom na przestrzeni wieków, w chwilach smutku i radości, melodiami rzewnymi jak i skocznymi. Tak, jak zapowiedzieliśmy wcześniej, nie zabraknie niespodzianek – utworów zagranicznych.

ZAPRASZAMY!!!

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Odpowiedz

X