luty, 2024

23lut19:3019:30Olsztyn muzyka Sowa Blues Maraton Vol. 1 - HARDY BLUES BAND, BLUES PROJECK COVER BAND I THE DOCTORS

Godzina

(Piątek) 19:30 - 19:30

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

23 lutego 2024 roku narodzi się nowa świecka tradycja, czyli Sowa Blues Maraton. Idea jest taka, że zaczynamy koncertami poszczególnych kapel a kończymy Jam Session. Udział w pierwszej edycji wezmą:

HARDY BLUES BAND który powstał w Olsztynie. Paru chłopaków połączyła pasja do muzykowania i chęć grania klimatycznego, amerykańskiego blues’a. Wzorując się na ikonach takich jak Muddy Waters, B. B. King czy Eric Clapton zaczęli opracowywać własne interpretacje nieśmiertelnych przebojów. Z czasem pojawiły się również własne kompozycje.


BLUES PROJECT
powstał w 2008 r. skład:

Piotr Andrzejewski – gitara wokal Mariusz Zubkowicz – bass
Jakub Wangin Żurawski – perkusja
Tomasz Jablonski – klawisze

Usłyszymy covery blues rockowe z repertuaru E.Claptona Cream Steve Ray Vaughan Alberta Colins Neila Younga ZZTOP i innych wykonawców tego nurtu.

"THE DOCTORS" olsztyński zespół muzyczny, ewenement w krajobrazie medycyny nie tylko warmińsko-mazurskiej ale i ogólnopolskiej, tworzą lekarze: 

Janusz Stępień (gitara), 

Piotr Maksimiuk (wokal, gitara basowa), 

Piotr Cygański (trąbka, instr. klawiszowe), 

Przemek Pierożyński (gitara), 

Mirek Łesiów (perkusja) 

oraz dwójka zaprzyjaźnionych saksofonistów nie-lekarzy: Zbyszek Siwek i Andrzej Bukowski

Brzmienie grupy jest wypadkową zainteresowań jej członków, repertuar zawiera zarówno dynamiczne rythm’n’bluesowe i rock’n’rollowe standardy, covery gigantów rocka, jak i nowsze przeboje, których wspólny mianownik jest tylko jeden: Doctorsi je lubią. Oprócz swoich wersji znanych piosenek zespół wykonuje również własne, autorskie utwory, których tytuły mówią wiele o zainteresowaniach muzyków. Wymieńmy choćby kilka z nich: "Ta gitara jest na prąd", "Uzależniony od kobiety", "Słonina Blues"…

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Odpowiedz

X