lipiec, 2023

11lip19:0019:00Olsztyn muzyka Louie Fontaine / Olsztyn/ Sowa

Godzina

(Wtorek) 19:00 - 19:00

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

Louie Fontaine to piosenkarz, gitarzysta i basista, który pisze piosenki w szerokiej gamie stylów, często opowiadające szczegółowo makabryczne historie. Jest prawdziwym przedstawicielem pokolenia X, a jego aktorskie umiejętności sceniczne i wideoklipy wydają się być wyrwane wprost z ery MTV. Ale jest także stylowym wokalistą bluesowym, który doskonalił swoje rzemiosło u boku mistrza soul i rhytm & bluesa z Luizjany, Rockie’ego Charles’a, z którym grał koncerty, nagrywał i był producentem jego dwóch ostatnich albumów – "Have You Seen My Uncle Steve" i "I Want First Class". Charles napisał też piosenkę "That’s Rockin’" jaka znalazła się na ostatniej płycie Fontaine’a.

Osnową albumu są utrzymujące słuchacza w napięciu piosenki, w których Louie Fontaine tradycyjnie wczuwa się w rolę bohatera utworu, również w stworzonych do nich wideoklipach. "The Pill" to utwór z niebanalną aranżacją wokalną w stylu Davida Bowie, a "The Hambiltons" to rozbudowana ballada o morderstwie. "Jedną z pierwszych płyt, które nagrałem w latach 90-tych, był rockowy musical "Murder Before Justice" – wyjaśnia Fontaine – "Więc zawsze zawierało to pewien element teatralny. Występując na scenie lubię zmieniać kostiumy, lubię być kimś więcej niż tylko facetem z gitarą".

Dlaczego akurat Nowy Orlean? "Ludzie rozumieją moją muzykę i rozumieją mnie tutaj lepiej" – wyjaśnia. "Mogę tu zrobić dużo więcej. Mogę podjąć wyzwania. Drzwi są dla mnie otwarte, abym mógł zrobić wiele rzeczy. Może i urodziłem się w Danii, ale marzę teraz po angielsku".

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Odpowiedz

X