listopad, 2023

24lis19:0019:00Olsztyn muzyka Koncert zespołów Wolf Spider i Dragon

Godzina

(Piątek) 19:00 - 19:00

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

Wolf Spider to grupa, którą śmiało można określić legendą polskiego metalu. Zespół powstał w połowie lat 80-tych i aktywnie działał na scenie metalowej do początku lat 90. Wyjątkowe podejście do thrash metalu, skomplikowane kompozycje, wysoki kunszt muzyczny to cechy, które pozwoliły zespołowi szybko osiągnąć sukces i zagrać na najważniejszych metalowych festiwalach, a nawet wystąpić przed samym Deep Purple. Z okazji wydania kolejnej płyty pt. "VI" zespół zagrał wiosenną trasę koncertową z zespołem Dragon, której kontynuacja odbędzie się na jesień. 

Wolf Spider – Polski zespół thrash metalowy, założony w 1985 r. w Poznaniu, który już w początkowych latach swojej działalności zaznaczył się silnie na scenie heavy metalowej, jako pierwszy przenosząc z sukcesem amerykański thrash metal na polską scenę muzyczną. Kapela bardzo szybko zdobyła uznanie fanów i branży muzycznej, przez co pojawiała się jako stały uczestnik na najważniejszych imprezach muzycznych tego czasu m.in. w Jarocinie (laureat’87) i na Metalmanii, Metal Battle i koncertach w Czechosłowacji, czy na Węgrzech. Zespół rozpoczął działalność w składzie Leszek Szpigiel (Non Iron, Mekong Delta) -śpiew, Maciej Matuszak (Gomor) – gitara, Piotr Mańkowski – gitara, Mariusz Przybylski – bas i Tomasz Goehs (Turbo, Creation of Death, KNŻ)- perkusja. Szeregi Wolf Spider’a przez kilka lat zasilał również Dariusz "Popcorn" Popowicz (Acid Drinkers, Armia).

W okresie 1989-91 zespół wydał cztery płyty, następnie zawiesił działalność po koncercie u boku brytyjskiej formacji Deep Purple w poznańskiej Arenie. Po 20 latach zespół wznowił działalność koncertową i przystąpił do prac nad nowym materiałem, którego efektem była EP "It’s Your Time". Zespół m.in. pojawił się na ważnych cyklicznych imprezach – "MetalFest", "Rock in Szczecin", "Mayday Rock Festiwal", "Festiwal Solidarności". W 2014 r. odbył trasę koncertową po Chinach, występując na dwóch ważnych festiwalach – "Long River International Festival" i "Asia Metal Festival" w Shanghaiu. W październiku 2015 r. Wolf Spider wydał nowy, zbierający bardzo pozytywne recenzje LP "V", którego prezentacja trwała podczas trasy koncertowej "The Sense of.. – the "V" Tour.
W kwietniu bieżącego roku nakładem Metal Mind Productions ukazał się nowy album "VI", który jest promowany na wspólnej trasie "Metal Tour 2023" z zespołem Dragon.
Aktualnie zespół tworzą: Piotr Mańkowski – gitara, Mariusz Przybylski – bas, Beata Polak – perkusja, Jasiek Popławski – śpiew.

Dragon – pionierzy ekstremalnego metalu w Polsce. Uczestnicy pierwszych pięciu edycji festiwalu Metalmania. W tym czasie nagrali albumy "Horda Goga" , "Fallen Angel", "Scream Of Death", i "Sacrifice" dystrybuowane na całym świecie. Występowali na wielu festiwalach metalowych. Grali trasy koncertowe u boku, m.in. Death, Kreatora i Morbid Angel. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych zespół zawiesił działalność. Dragon reaktywował się w końcu 2016 roku. W latach 2017 i 2018 koncertował, przypominając się fanom metalu w Polsce. W roku 2020 zespół przygotował nowy materiał, który ukazał się na wydanej w 2021 nowej płycie, zatytułowanej "Arcydzieło Zagłady". Album został znakomicie przyjęty przez krytykę i fanów, i momentalnie wdarł się na wysokie miejsca list sprzedaży. Jesienią 2021 Dragon wystąpił, wspólnie z Faust i Destroyers, na promującej płytę trasie koncertowej. Rok 2022 to intensywne prace nad nowym albumem. Płyta, zatytułowana "Unde Malum" nagrana został jesienią w MAQ Studio (bębny) i ZedStudio (gitary, wokal). 24 luty 2023 to data premiery ostatniego albumu.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Odpowiedz

X