maj, 2023

07maj19:0019:00Olsztyn muzyka Jacek Dewódzki z zespołem Jacki

Godzina

(Niedziela) 19:00 - 19:00

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

Zespół Jacki powstał w Krakowie w lutym 2023 roku, pierwsze koncerty grając 11 i 12 lutego tegoż roku. Zespół gra zarówno znane polskie hity (wykonywane przez lata, przez wokalistę grupy związanego 8 lat z zespołem Dżem), jak i światowe standardy muzyki rockowej, bluesowej i rhythm’n’bluesowej, przy czym są to utwory z repertuaru artystów rzadko adaptowanych przez polskie zespoły, jak choćby: Otis Redding, Joe Cocker, Tom Petty czy Rolling Stones! Ponadto formacja wykonuje też kompozycje własne oraz kilka wielkich polskich przebojów, w odmiennej, często zaskakującej aranżacji.

W zespole Jacki występują:
Jacek Dewódzki – voc, git. Znany z występów w takich formacjach formacjach jak Dżem, Patchwork, Rewolucja, Aeroblus.
Jacek Korohoda – git. Grał przez wiele lat z Jarkiem Śmietaną, Markiem Grechutą, Włodzimierzem Korczem i Prowizorka Jazz Band. Nagrał kilkadziesiąt płyt, z czego pięć autorskich.
Jacek Chruściński – git bas. Znany z wieloletnich występów w zespole Wawele, a także Monkey Business, Bluesmobile, Charming Beauties, Maciej Kłeczek i Przyjaciele oraz brytyjskiej formacji Keith Thompson Band. Nagrał, jako basista w Europie 93 płyty, z czego dwie otrzymały miano Złotej Płyty!
Jacek Kuraś – dr. Grał w zespołach Workaholic, Maciej Kłeczek i Przyjaciele i w Trio Tadeusza Pocieszyńskiego.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Odpowiedz

X