wrzesień, 2023

18wrz19:0019:00Olsztyn muzyka Gerry Jablonski Band

Godzina

(Poniedziałek) 19:00 - 19:00

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

"No i jak Gerry się wreszcie zgodził, to w tym samym barze spotkała się już cała banda. Gerry, Dave, Grigor i ja. I Dave tak zagaił, że jak już jesteśmy, to żebyśmy zagrali i to było TO. Nic już nie było takie samo. Trwało jam session, a nikt tego dnia po nas nie wyszedł. Nikt! A zagraliśmy dwie piosenki! I nic nie było zaplanowane, nic. I wtedy Gerry potwierdził, że gramy i zakładamy kapelę. Wszystko się ukształtowało." (Źródło: Maciej Geming "o muzyce się nie gada" Free Music Stop 2018) – tak początki powstania zespołu działającego nieprzerwanie od tamtej chwili do dziś wspomina jeden z jej filarów, harmonijkarz Piotr Narojczyk. Obok niego grupę tworzą: charyzmatyczny gitarzysta, wokalista i główny twórca repertuaru Gerry Jablonski, wszechstronny i utalentowany basista Grigor Leslie obracający się również w jazzowych kręgach (stąd ksywa "profesor") a także młody, energiczny i – co u bębniarzy rzadkie – świetnie śpiewający Lewis Fraser, który na stanowisku perkusisty zastąpił zmarłego w 2014 roku Dave’a Innesa.

Przez ten czas ekipa zaskarbiła sobie przychylność tysięcy fanów zarówno w Wielkiej Brytanii (gdzie stała się jednym z najważniejszych przedstawicieli sceny bluesowej), jak i w innych innych częściach Europy grając regularne trasy koncertowe w Polsce, Czechach, Austrii, Niemczech czy Francji. Ich znakiem firmowym są pełne wybuchowej energii koncerty, na których najmocniej daje się odczuć jak niewiele na świecie zostało zespołów z krwi i kości i, że Gerry Jablonski Band jest jednym z nich. Te cechy zaprowadziły grupę na największe festiwale bluesowe w Wielkiej Brytanii i Europie takie jak: Colne Rhythm & Blues Festival, London Blues Fest., Maryport Blues Festival, HRH Blues oraz do najbardziej prestiżowych rozgłośni radiowych na świecie: BBC Radio czy Planet Rock Radio.

W ostatnim czasie kapela współpracuje z czołowym polskim producentem Leszkiem Łuszczem, odpowiedzialnym za realizację (uznawanego za najlepszy dotychczas krążek zespołu) "Live at the Blue Note" (2018) oraz wydanego w tym roku singla "Goddamn". Do ostatnich opublikowanych w formie video rejestracji koncertowych GJB zaprosiłli lidera King King – Alana Nimmo – z którym wykonali utwory Heavy Water i Soul Sister. Po ponad 18 miesiącach przerwy spowodowanych pandemią załoga ze Szkocji jest głodna grania bardziej niż kiedykolwiek i gotowa na nowe wyzwania. Jak sami mówią: Zrób sobie przysługę – poznaj najlepszy zespół o jakim dotąd nie słyszałeś, zanim zrobi to reszta świata.

Gerry Jablonski – gitara, wokal
Piotr Narojczyk – harmonijka
Grigor Leslie – gitara basowa
Lewis Fraser – perkusja, wokal

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Odpowiedz

X