lipiec, 2023

22lip19:0019:00Olsztyn inne Koncert flamenco z muzyką na żywo!

Godzina

(Sobota) 19:00 - 19:00

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

Zapraszamy na wyjątkowy koncert flamenco z muzyką na żywo! Odkryj moc i pasję tańca flamenco w wyjątkowym show, które zabierze Cię w podróż do Hiszpanii. Zobacz wspaniałych artystów na scenie, którzy zaserwują Ci niezapomniane wrażenia i zaskoczą swoją energią i wirtuozerią tańca. Tańce flamenco to nie tylko połączenie ruchów i muzyki, to również emocje, które wzbudzają w każdym widzu. Tańce te emanują siłą i namiętnością, która potrafi porwać każdego. Dołącz do nas na koncercie, który zapewni Ci wyjątkowe emocje i niezapomniane wrażenia.

Marta Bonilla – choreograf, tancerka danza española i flamenco, instruktor tańca. Absolwentka Conservatorio Superior de Danza María de Ávila (Madryt). Po uzyskaniu dyplomu z technik tańca hiszpańskiego (danza española) w Conservatorio Profesional de Danza "Kina Jiménez" w Almerii, podjęła dalszą edukację taneczną w Centro Andaluz de Danza de Sevilla (Andaluzjskim Centrum Tańca w Sewilli), gdzie miała możliwość kształcenia się u wielkich mistrzów. Pracowała w zespole Flamenco Art and Entertainment w Dubaju oraz w firmie Jumpzone w Dausze, gdzie również prowadziła zajęcia. Należała do zespołu La Fura dels Baus jako tancerka w spektaklu Amor Brujo: el fuego y la palabra. Wzięła udział w finale XXVI edycji konkursu Certamen de Coreografía de Danza Española y Baile Flamenco w utworze "Borela" Nurii Gil i Marcosa Martincano. Występowała na licznych tablao w Almerii oraz na Festiwalu Flamenco w Jerez de la Frontera.

Nadia Mazur – to profesjonalna choreografka, tancerka i instruktorka tańca flamenco. Absolwentka hiszpańskiej Fundación Cristina Heeren w Sewilli, kierunku Choreografia i Teoria Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim.
W 2012 roku założyła Teatr Tańca FlamencoArte, z którym zrealizowała liczne spektakle przy współpracy z polskimi i hiszpańskimi artystami. Współpracowała między innymi z Operą Wrocławską przygotowując duży zespół tancerzy do wykonania Zarzuela Show na motywach opery Carmen G. Bizeta. Kształciła w zakresie flamenco również tancerzy tańca towarzyskiego, m.in. mistrzowską parę Kingę Jurecką i Marka Fiksę, a także tancerzy powszechnie znanych szerokiej publiczności – Stefano Terrazzino czy Lenę Klimentovą. Jako gość specjalny występowała w telewizji (m.in Taniec z gwiazdami, Top Model, Pytanie na Śniadanie i inne programy tv). Aktywnie angażuje się w promocję sztuki flamenco w Polsce i od 2013 roku prowadzi cykl koncertów flamenco "Tablao Flamenco", który gromadzi artystów i miłośników tej sztuki. Opracowała choreografie i ruch sceniczny do spektakli takich jak Zorro (Teatr Komedia w Warszawie). Bodo Café (2016) i KinoParadiso (2017). Od 2018 roku współpracuje z najstarszą szkołą flamenco w Warszawie Studio Flamenco.

Magdalena Faszcza– olsztyńska tancerka i animatorka kultury, która od ponad 20 lat propaguje w regionie sztukę flamenco poprzez koncerty, warsztaty oraz wyjazdy do Andaluzji.

Jesus Fajardo – to śpiewak flamenco z Grenady, pochodzący rodziny o silnych tradycjach artystycznych. Sam Jesús zaczął śpiewać już w wieku ośmiu lat zainspirowany przez swojego brata, Rafaela Fajardo. Akompaniował licznym artystom zarówno w rodzinnej Grenadzie, jak i w słynnych madryckich tablao (np. Casa Patas, Corral de la Morería). Jesús nie tylko akompaniuje tancerzom, lecz także rozwija również karierę solową, której zwieńczeniem było wydanie płyty Alma y Corazón w 2012 roku. Od 2017 roku mieszka w Japonii, gdzie rozwija swój kunszt i współpracuje z licznymi szkołami i artystami tamtejszej sceny flamenco.

Na gitarze zagra mistrz gitary flamenco – Kuba Wagner. Gitarzysta flamenco, który swój warsztat artystyczny rozwijał pod okiem wielkich mistrzów tej sztuki w Sewilli (Rafael Riqueni, Antonio Rey, Eduardo Rebollar). Brał udział w projektach "Pasja flamenco" i "Usłyszeć taniec", trasach koncertowych ze śpiewaczką Evą Piñero, spektaklach teatralnych "Lorca y el flamenco" Conchy Parrales, "Testament cnotliwego rozpustnika" Emiliana Kamińskiego i "Zmienność Róży" Anny Chodakowskiej. Wielokrotnie dzielił scenę z artystami z Hiszpanii m.in. w Sewilli, Utrerze, Los Palacios, Gelves, Marbelli. W Polsce jest często zapraszany do akompaniowania tancerzom i śpiewakom ze wszystkich stron kraju.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Odpowiedz

X