grudzień, 2024

01gru17:0017:00Bartoszyce muzyka Najpiękniejsze melodie świata, czyli od opery do musicalu z solistami teatrów muzycznych i operowych

Godzina

(Niedziela) 17:00 - 17:00

Lokalizacja

Login required to see the information Login

Szczegóły

Najpiękniejsze arie operowe świata oraz największe hity z polskich i amerykańskich musicali. Śpiewa Krzysztof Knapczyk wraz z solistami Teatrów Muzycznych i Operowych, a całość dodatkowo zostanie wzbogacona tanecznie przez naszych artystów i… gościa specjalnego!

 

Zapraszamy na wspaniały koncert, który momentami będzie przypominał spektakl, w którym muzyka klasyczna zabrzmi jak największe hity z list przebojów, a hity z list przebojów zaśpiewane zostaną jak wielkie arie operowe! Podczas koncertu "Pop Opera – Od Opery do Musicalu" publiczność będzie mogła wysłuchać m.in.: 

„O sole mio” – pieśń neapolitańska

„La donna é mobile” z opery „Rigoletto” (Giuseppe Verdi)

„Nessun Dorma” z opery „Turandot” (Giacomo Puccini)

„Gdybym był bogaczem” z musicalu „Skrzypek na dachu” 

„Shallow” z filmu „A Star is Born” w polskiej wersji językowej!

utwór niespodzianka z musicalu „Upiór w Operze” 

„Libiamo, ne’ lieti calici”z opery „La Traviata” (Giuseppe Verdi)

„Usta milczą dusza śpiewa” z operetki „Wesoła Wdówka” (Franz Lehár)

„Torna surriento” – pieśń neapolitańska 

„On my own” z musicalu „Les Misérables”

aria niespodzianka z „La Bohème” (Giacomo Puccini)

„Parla piu piano” z filmu „Ojciec Chrzestny”

„When I’m 64” z repertuaru „The Beatles”

„You raise me up” z repertuaru Josha Grobana

„My Way” z repertuary Franka Sinatry w polskiej wersji językowej!

Dodatkowo przygotowaliśmy „perełki” polskiej muzyki z repertuaru m.in. Fryderyk Chopina, Marka Grechuty, a nawet Krzysztofa Krawczyka!

Nie zabraknie również duetów z innymi artystami oraz autorskich utworów Krzysztofa Knapczyka, w tym wzruszających ballad.

 

Krzysztof Knapczyk – aktor i wokalista (tenor) związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Członek zespołu „Queen Symfonicznie”, „The Beatles Symfonicznie”oraz grupy „A Tribute to Il Divo. The 3 Tenors”, która występuje w Grecji, zdobywając uznanie fanów z całego świata. Okrzyknięty rodzimym, solowym odpowiednikiem włoskiego trio Il Volo. Należy do grona najzdolniejszych polskich wokalistów młodego pokolenia. Występował m.in. w Grecji, Niemczech (gdzie studiował w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart) oraz w Stanach Zjednoczonych. Po sukcesach na scenach europejskich powrócił do Polski, gdzie rozpoczął autorską trasę koncertową. 

Jego twórczość to muzyka klasyczna śpiewana w nowatorski, oryginalny sposób – z zacięciem popowym i musicalowym. Wprowadza operę "pod strzechy" – odkrywa na nowo siłę najpiękniejszych arii operowych oraz prezentuje je publiczności w nietypowych, współczesnych, "lekkich" aranżacjach. Według krytyków skutecznie skraca dystans pomiędzy operą, popem i musicalem, swobodnie poruszając się w każdym z tych gatunków i łącząc je w niepowtarzalne, muzyczne układanki.

 

Swoimi brawurowymi wykonaniami Krzysztof Knapczyk zdobywa uznanie słuchaczy w każdym wieku. Śpiewa po polsku, angielsku, francusku, włosku i rosyjsku. Od 2014 roku realizuje swój autorski projekt muzyczny "Opera na ulicy", z którym odwiedził m.in. Rzym, Amsterdam, Paryż, Nowy Jork, Ateny i Berlin.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Odpowiedz

X