CUBA DE ZOO

Miasto:
Ostróda / Powiat Ostródzki
Rozpoczęcie działalności:
2010
Gatunek muzyczny:
Rock
Nagrody:
Koncerty:
Twórczość:
Popularność:
Radio - lista:
Historia:

Zespół powstał w 2010 w roku w Ostródzie z inicjatywy Kuby Podolskiego, Adama Goniszewskiego oraz Przemka Nagadowskiego. Nazwa zespołu nawiązuje do głównego bohatera serii komiksów pt.Tytus, Romek i A'Tomek- Tytusa de Zoo, autorstwa Papcia Chmiela.

Wiosną 2010 roku zespół udostępnił w sieci pierwsze cztery utwory: Czarne auto, Atlantis, Grób i Aqua di Vita. Utwory spotkały się z dużym zainteresowaniem internautów oraz redakcji muzycznej Radiowej Trójki. Piosenka Czarne auto zadebiutowała na Liście Przebojów Programu Trzeciego gdzie dotarła do 12 miejsca. Debiut sceniczny zespołu odbył się 2 września 2010 roku podczas Festiwalu Młodych Talentów Gramy w Szczecinie, którego zespół został laureatem, a utworem Grób zdobył nagrodę w kategorii najlepsza polska piosenka. Pierwsza radiowa transmisja koncertu odbyła się 3 września ze Studia Koncertowego im. Jana Szyrockiego w Polskim Radiu Szczecin w ramach audycji Piotra Stelmacha Offensywa.

 


Debiutancki album pt. "Rozkaz" ukazał się 9.05.2011 nakładem wydawnictwa Mystic Production. Płyta zyskała duże uznanie wśród słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Zespół został nominowany przez redakcję muzyczną Trójki do Nagrody Muzycznej Programu Trzeciego - "Mateusz" w kategorii Debiut. Zespół koncertował, grając m.in. na Open'er Festival w Gdyni oraz w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. W ramach promocji Grupa Revolvika zrealizowała teledysk do piosenki "Grób".

W roku 2012 zespół został zaproszony na XLIX Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie wykonał utwór Noc Komety z repertuaru Budki Suflera (oryginalnie utwór zespołu Eloy "Time to turn"), zajmując 2 miejsce w konkursie Debiuty. Utwór Noc komety w aranżacji zespołu dotarł do 4 miejsca na Liście Przebojów Programu Trzeciego. W tym samym roku zespół zagrał jeszcze m.in.na Seven Festival w Węgorzewie.

Jesienią 2012 roku w Rolling Tapes Studio w Srebrnej Górze zespół rozpoczął prace nagraniowe nad kolejnym albumem. 8 sierpnia 2013 roku w Programie Trzecim Polskiego Radia zadebiutował tytułowy singiel zapowiadający album "Trucizna". Piosenka była 10 tygodni w zestawieniu Listy Przebojów Programu Trzeciego. Został zrealizowany do niej teledysk autorstwa Rafała Wojczala, laureata nagrody Festowalu Polskich Wodeoklipów Yach Film. 9 września 2013 odbyła się premiera płyty Trucizna. Została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy, środowisko muzyczne i dziennikarzy. Zespół powtórnie zagościł w audycji Piotra Stelmacha Offensywa. Został również zaproszony przez zespół Happysad na wspólne koncerty.

 

(źródło: wikipedia)

 

Cuba de Zoo - jeden z ulubionych zespołów dziennikarzy Radiowej Trójki. Ich utwory często goszczą na antenach stacji radiowy...ch Trójki, Jedynki, RDC, Radia Szczecin, Radia Gdańsk, Radia Olsztyn i wielu innych. Zespół stanowi TRIO i jako trio stawia na trzy elementy: energię, melodie i dobre polskie teksty. Udało się to bardzo w przypadku debiutanckiego albumu „Rozkaz”. Na kolejnej płycie „Trucizna” planowanej na marzec 2013 zespół przedstawia materiał o wiele dojrzalszy zarówno pod względem muzycznym, jak i w warstwie tekstowej.

 

- 12 miejsce na LP Trójki dla piosenki "Czarne auto" (18 tygodni w zestawieniu)
- 12 miejsce na LP Trójki dla piosenki "Grób..." (19 tygodni w zestawieniu)
- laureat Festiwalu Gramy 2010 w Szczecinie gdzie jurorem był min. Piotr Stelmach redaktor Trójki
- występ na Festiwalu Open'er 2011 w Gdyni
- występ w Studio koncertowym Programu Trzeciego im. A. Osieckiej
- nominacja do nagrody „Mateusza” redakcji muzycznej Trójki w kategorii debiut za album „Rozkaz”
- występ na 50 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2012
- występ na Seven Festival 2012 w Węgorzewie
- 4 miejsce na LP Trójki dla piosenki "Noc komety" (15 tygodni w zestawieniu)
- album „Rozkaz” maj 2011 (Mystic Production)
- album „Trucizna” - premiera wrzesień 2013 (Mystic Production)

 

(źródło: opis zespołu)

 

 


Dyskografia:
Rok: 2013, Wydawca: Mystic Production
Rok: 2011, Wydawca: Mystic Production

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
715183