FREAKIN RUDEBOYS

Miasto:
Ełk / Powiat Ełcki
Rozpoczęcie działalności:
2011
Gatunek muzyczny:
Reggae, Ska
Nagrody:
Koncerty:
Popularność:
Radio - lista:
Aktualny skład:
Historia:

"Freakin Rudeboys - jest to zespół założony w październiku 2011 roku w Ełku. Składa się z ośmiu utalentowanych muzyków kochaj...ących styl reggae, poruszają tłumy i pozostawiają po sobie niezapomniane wrażenia. Różnorodność wiekowa gwarantuje tu świeżość i doświadczenie.

Bogate instrumentarium pozwala im na łączenie różnych ciekawych brzmień, jak i stylów muzycznych. Grają głownie w klimacie reggae, ragga, ska, ale w ich autorskich numerach można doszukać się elementów folku, czy dubu, oraz przede wszystkim wokalu, który niesie pozytywny przekaz.
Zespół grał koncerty na jednej scenie z takimi zespołami jak: Daab, Vavamuffin, Jamal, Kamil Bednarek, Strachy na Lachy, Mesajah, EastWest Rockers, Jafia Namuel, Natural Dread Killaz, Bob One & Bas Tajpan, Junior Stress, Raggafaya, Dubska, Natural Mystic Akustycznie, Tallib i O.S.T.R, Tabu, Païaka.
Koncert w Radio Olsztyn transmitowany 14 marca 2014
 Nieszczęsny pożar sali prób, gdzie znajdował się cały dobytek zespoł...u. Zaraz po tym trwała walka o przetrwanie. Kwiecień 2014
 Uczestnicy VIII edycji programu telewizyjnego typu talent show Must Be The Music transmitowanym na kanale Polsat. Przebrnęli przez pierwszy etap, by w drugim przed ogromną publicznością otrzymać 4x tak od jury.

 

- I miejsce w Ełckim Przeglądzie Kapel Amatorskich EPKA 2011;
- I miejsce w przeglądzie kapel studenckich Barabany 2012 w ...Białymstoku;
- udział w finałowym konkursie Młodych Polskich Zespołów Reggae podczas XII-stej edycji Ostróda Reggae Festival 2012, gdzie otrzymali najwięcej głosów od publiczności;
- I miejsce w III ogólnopolskim przeglądzie Reggae Ełk Sound System 2012 w Ełku;
- II miejsce w VII Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Rockowych "Konfrontacje" w Kętrzynie 2014.

Zespół otrzymał również nominację do tytułu „Polskiej Nadziei Reggae 2012” w plebiscycie najlepszego czasopisma branżowego Free Colours, gdzie zajęli III miejsce."
 
(źródło :opis zespół)
 

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
707175