Ogłaszamy IV Przegląd Sceny Mazurskiej 2014. Przegląd w tym roku będzie miał formę konkursu internetowego i bazował będzie na ocenie działalności muzycznej lokalnych zespołów regionu mazur w roku 2013 - 2014. Laureat przeglądu 2014 otrzyma "zieloną kartę”, która uprawnia zespół do reprezentowania regionu mazur w ogólnopolskim turnieju muzycznym "Skrzydlate Wiosło”, który odbędzie się w trakcie PISZ MUSIC FESTIVAL w dniu 26 lipca 2014. Organizatorem jest stowarzyszenie muzyczne Scena Mazur.

Opis trzech etapów konkursu :
I. Głosowanie fanów na FB - link

II. Głosowanie komisji ekspertów

III. Głosowanie członków stowarzyszenia scena mazur

Zasady:
1. W przeglądzie mogą brać udział zespoły wyłącznie z regionu mazur.
2. Do I etapu głosowania zespół może zgłosić i głosować każda osoba będąca członkiem (fb) grupy fanów sceny mazurskiej - link.
3. Do II i III etapu, zespoły musza zgłosić się osobiście (mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do dnia 28.02.2014.
4. Zespół który otrzyma po trzecim etapie największą liczbę punktów otrzymuje "zieloną kartę", która uprawnia go do reprezentowania regionu mazur, poprzez uczestniczenie w ogólnopolskim turnieju muzycznym "Skrzydlate Wiosło" ! - do wygrania 8.000 zł  - link

Terminarz:
28.02.2014 - zakończenie zgłoszeń zespołów i I etapu głosowania
01-09.03.2014 - głosowanie II etapu (głosuje komisja ekspertów)
10-15.03.2014 - głosowanie III etapu (głosują członkowie stowarzyszenie S.M.)
17.03.2014 - zakończenie przeglądu sceny mazurskiej i ogłoszenie laureata konkursu.

Powodzenia !

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

* OFICJALNE ZGŁOSZENIA do II etapu przeglądu (stan z dnia 19.02.2014):

------------------------

1. Eeg (Pisz) 2012 - link, link

Skład: Artur Samul - wokal, gitara / Karolina Borak - wokal, bas / Michał Trojnarski - gitara / Igor Augustynowicz - perkusja / Bartłomiej Malinowski - bas

Gatunek: rock, rock alternatywny, indie rock, grunge.

-----------------------

2. Transtime (Działdowo) 2001 - link, link

Skład: Aneta Tanasiewicz -  wokal / Marcin Szymański - gitary / Karol Baranowski - gitary / Patryk Szymański - bas / Jacek Stolarczyk - instr. klawiszowe / Robert Markowski - bębny

Gatunek: gothic/rock

------------------------

3. Bren Light Machine (Lidzbark Welski) 2009 - link

Skład: Artur Makarewicz-wokal / Krystian Markowski-gitara,wokal / Bartosz Markowski-perkusja / Dariusz Marek-bas.

Gatunek: rock, metal progresywny

------------------------

4. Dr Watt (Kętrzyn) 1991-1996,  2012 - link, link

Skład: Paweł Bielecki - voc/ Pawel Korol - git, keyb/ Artur Frankowski - git/ Jacek Żebrowski - bas/ Bartek Kukuć - perk.

Gatunek: rock, hard rock

------------------------

5. Zielone Ludki (Działdowo) 2006 - link, link

Skład: Michał Radzimiński - wokal, gitara, syntezatory / Marek Radzimiński - perkusja, syntezatory / Jakub Cierkowski - bas

Gatunek: rock

------------------------

6. Noxx (Ostróda) 2010 - link, link

Skład : Jasiek Napieralski, Paweł Krześniak, Mateusz Remiszewski, Damian Rejniak

Gatunek: rock, metal

------------------------

7. Ukryta Strona Miasta (Kętrzyn/Reszel)  2010 - link, link

Skład: Rafał Romańczuk - wokal,akordeon / Marcin Krzyżewski - gitara / Adrian Kaczmarczyk - gitara / Adam Gałek - bas / Maciek Nałysnik - perkusja

Gatunek: mieszanka reggae/ska/rock

------------------------

8. Molly Malone's (Giżycko) 2009 - link, link

Skład: Jarek „Kwiatek” Kwiatkowski - wokal i gitara akustyczna, Bartek „Koniu” Biwejnis – akordeon , Piotr „Junior” Wagner – gitara elektryczna, Irek „Pacek” Pac – gitara basowa, Adam "Jastrząb" Jastrzębski - perkusja , Michał "Ciupek" Ciupa -  skrzypce.

Gatunek: Irish folk/punk rock

------------------------

9. Chicha (Ostóda,Olsztyn)  2011 - link, link

Skład: Marcin Jaśkiewicz - git, voc/ Jarosław Markowicz - git, voc/ Mariusz Grodzki - bass/ MArcin Perczyński - drums

Gatunek: Solid rock'n'roll

------------------------

10. Pink Roses (Ostróda, Olsztyn) 2010 - link, link ,link ,link, link

Skład: wokal: Agnieszka Skrzypczak/ gitara: Jarosław Markowicz/ perkusja: Adam Goniszewski/ bas: Piotr Jakóbiak/ gitara: Marcin Jaśkiewicz

Gatunek: Rock

------------------------

11. DNA Has Changed in Mechanical Network (Szczytno) 2009 -linklink, link, link, link

Skład: Kuba Babicki - wokal, syntezatory / Marcin Suchecki - gitara / Paweł Salamucha - bas

Gatunek: rock, elektronika, chillwave

 

------------------------

------------------------

* GŁOSOWANIA :

Etap I. głosowanie grupy fanów sceny mazur (portal fb) - link
  Do dnia 28.02.2014. Uprawnionych do głosowania 1105 osób, oddano 907 głosów.
 

  głosowanie fanów  liczba osób na fanpagu zespołu

zgłoszenie

do II i III etapu

1. Zielone Ludki 259 głosów - (10 pkt) 1053 +
2. Transtime 184 głosów - (9 pkt) 480 +
3. Pink Roses 59 głosów - (8 pkt) 892 +
4. Noxx 51 - (7 + 1 = 8 pkt) 1261 (1 pkt) +
5. Eeg 44  - (6 pkt) 180 +
6. Bren Light Machine 29  - (5 pkt) 253 +
7. Dr  Watt 26  - (4 pkt) 376 +
8. Zielone Płuca Polski 25  - (3 + 4 = 7 pkt) 2467 (4 pkt) brak
9. Molly Malone's 23  - (2 + 2 = 4 pkt) 1329 (2 pkt) +
10. Cuba De Zoo 20 - (1 + 3 = 4 pkt) 2139 (3 pkt) brak
10. Chicha 20 - (1 pkt) 209 +
Ukryta Strona Miasta 17 - (0 pkt) 481 +
DNA 2 - (0 pkt) 780 +

 

Etap II. głosowanie niezależnych ekspertów z branży muzycznej powołanych przez stowarzyszenie.

 

  Eksp. P Eksp. T Eksp. M Eksp. G

Eksp. D

Eksp. K Suma pkt
1. Zielone Ludki (2)            2 pkt 1 pkt 4 pkt 1 pkt   4 pkt 12 pkt
2. Transtime             0 pkt
3. Pink Roses       2 pkt   1 pkt 3 pkt
4. Noxx         3pkt   3 pkt
5. Eeg (3) 4 pkt 2 pkt   3 pkt 2 pkt   11 pkt
6. Bren Light Machine     1 pkt   1 pkt   2 pkt
7. Dr  Watt             0 pkt
8. Molly Malone's     2 pkt     2 pkt 4 pkt
9. Chicha 1 pkt 4 pkt         5 pkt
10. Ukryta Strona Miasta             0 pkt
11. DNA (1) 3 pkt 3 pkt 3 pkt 4 pkt 4 pkt 3 pkt 20 pkt

 

Etap III. głosowanie członków stowarzyszenia Scena Mazur (uprawnionych 15 , głosowało 12 osób)

 

  01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15  Suma pkt
1. Zielone Ludki                         - - - 0
2. Transtime 2                       - - - 2
3. Pink Roses       1   1       1     - - - 3
4. Noxx         1     1 2     1 - - - 5
5. Eeg   2 1               2   - - - 5
6. Bren Light Machine                         - - - 0
7. Dr  Watt             1   1       - - - 2
8. Molly Malone's                     1   - - - 1
9. Chicha     2       2           - - - 4
10. Ukryta Strona Miasta         2 2             - - - 4
11. DNA 1 1   2       2   2   2 - - - 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------

* WYNIKI

IV PRZEGLĄD SCENY MAZURSKIEJ
 

 
Głosowanie fanów.
(I ETAP)
Głosowanie ekspertów.
(II ETAP)
Głosowanie członków stowarzyszenia SCENAMAZUR
(III ETAP)
Suma pkt
1. Zielone Ludki     10 pkt 12 pkt 0 pkt 22
2. Transtime 9 pkt 0 pkt 2 pkt 11
3. Pink Roses 8 pkt 3 pkt 3 pkt 14
4. Noxx 8 pkt 3 pkt 5 pkt 16
5. Eeg 6 pkt 11 pkt 5 pkt 22
6. Bren Light Machine 5 pkt 2 pkt 0 pkt 7
7. Dr  Watt 4 pkt 0 pkt 2 pkt 6
8. Molly Malone's 4 pkt 4 pkt 1 pkt 9
9. Chicha 1 pkt 5 pkt 4 pkt 10
10. Ukryta Strona Miasta 0 pkt 0 pkt 4 pkt 4
11. DNA 0 pkt 20 pkt 10 pkt 30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I miejsce w IV Przeglądzie Sceny Mazur  zdobywa zespół DNA Has Changed in Mechanical Network ze Szczytna.

Zespół otrzymuje zieloną kartę i zgodnie z regulaminem zostaje reprezentantem

regionu Mazur w ogólnopolskim turnieju muzycznym SKRZYDLATE WIOSŁO 2014.

Koncert konkursowy odbędzie sie w trakcie Pisz Music Festival w dniu 26.07.2014.

 

2. Miejsce : Zielone Ludki (Działdowo) i Eeg (Pisz)

3. Miejsce : Noxx (Ostróda, Lauereat 2013)

 

Gratulujemy zespołom i dziekujemy bardzo wszystkim biorącym udział w głosowaniu !

 

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
434084